16.03 5-А (дівчатка) Трудове навчання 11-А
Технології (дівчата)
5-А (дівчатка) Трудове
навчання
Тема: Квітникарство як частина декоративного
садівництва. Однорічні, дворічні та багаторічні квіти. Поєднання квітів на
присадибних ділянках, клумбах та в приміщеннях. Традиційні квіти, які
прикрашають українські садиби.
Мета: ознайомити учнів з
поняттям “квітникарство”; із видами квітів; і з видами традиційних квітів; розвивати інтерес до садово–паркового
мистецтва; формувати знання про поєднання
квітів на клумбах; виховувати
бережливе ставлення до природи, квіткових насаджень.
Хід уроку. Запишіть в зошиті
терміни і основні поняття:
Квітникарство
— галузь рослинництва, що займається селекцією
і вирощуванням рослин з декоративними цілями: для зрізування букетів, створення
оранжерей і зелених насаджень відкритого ґрунта, а також для прикрашання
житлових і виробничих приміщень. Один з
напрямів декоративного садівництва. Воно має справу з вирощуванням рослин для
прикрашання парків і скверів. Займатися квітникарством люди почали
з глибокої древності.
Основні
групи квітів: 1)однорічні (які розвиваються за один рік, розмножуються
насінням), дворічні (які цвітуть і дають насіння на наступний рік ) та
багаторічні (квіти на одному місці ростуть декілька років); 2) декоративні,
духм’яні, виткі.
Однорічні. Серед однорічників найбільш поширеними є:
петунія, волошка, космея, ешольція, жоржина мінлива, майори, чорнобривці,
ротики садові, вербена, агератум, шавлія блискуча (сальвія), матіола.
Дворічні. Серед дворічників
найчастіше використовуються братки, стокротки, гвоздика бородата, дзвоники.
Багаторічні. Багаторічники мають
багато цінних якостей. Більшість їх невимогливі, можуть рости на одному і тому
ж місці 6-8 років, і при цьому масово цвісти. Найбільш поширені: гладіолуси,
жоржини, канни, лілії, іриси, півонії, флокси, троянди і багато інших.
Розмножуються в основному діленням кущів (коріння, бульб, цибулин), а деякі і
насінням.
Поєднання квітів. При доборі рослин у
композиції важливо дотримуватися основного правила – дотримання біологічної
єдності та гармонії. Необхідно врахувати їхні вимоги до умов зростання, знати
висоту та діаметр суцвіть дорослих рослин. Щоб квітник тішив погляд весь сезон,
добирати рослини потрібно з урахуванням термінів цвітіння. Буде потрібно
щонайменше сім різних рослин, які будуть
цвісти по черзі, змінюючи одна одну, і квітник не втратить декоративності з
ранньої весни до пізньої осені. Але чим більше видів, тим складнішим є догляд,
особливо якщо вони складають єдину композицію. Важливо підібрати рослини таким
чином, щоб зів’ялі квітки і листя не псували загальної картини. Щоб полегшити
собі догляд за ними, на найбільш важливих ділянках – біля будинку, альтанок,
зон відпочинку – можна розбити парадні квітники з більш гарних, але
вибагливіших до догляду культур.
У
квітковій композиції мають бути головні, другорядні елементи та тло. Важливо
визначити, де й у якій формі зробити колірні акценти. Добираючи рослини,
потрібно враховувати їхній силует, пропорції, кольори, запах, форму й відтінок листя. Часто вдалим буває
сполучення квітів із квітучими чагарниками або вічнозеленими породами, тоді й
узимку квітник не здаватиметься безжиттєвим. Велике значення зорові ефекти.
Наприклад, яскраві кольори здаються ближчими, а бліді – віддаленішими.
Сполучення червоного з блакитним викликає почуття дисгармонії, якщо вони не
розділені білим. Квітники влаштовують із одного виду рослин різних сортів,
наприклад, ірисів, флоксів, лілійників, лілій. Або монохромні квітники – з
різними рослинами, але з квітучими в однаковій колірній гамі – білій, жовтій,
червоній, синій.
Домашнє завдання: в робочому зошиті
намалюйте приклад однорічних, дворічних або багаторічних квітів. Кількість
необмежена (використання кольорів, форм виразності вітається).
Вам
у нагоді буде це корисне відео https://www.youtube.com/watch?v=KOErY7KbD-U
( ви можете виконувати роботу в будь який час, роботи перевірю при зустрічі).
11-А Технології (дівчата)
Тема уроку: Елементи в’язання гачком. Добір схеми в’язання .
Виготовлення в’язаного виробу. Виготовлення в’язаного виробу. Усунення
недоліків.
Мета: ознайомлення з технологічною послідовністю виготовлення плетеного
виробу; формування вміння виготовляти плетений виріб; розвиток творчих
здібностей учнів, їхніх
естетичних
смаків, уваги, точності під час виконання практичної роботи.
Завдання: •• знати технологічну послідовність виготовлення виробу;
••
уміти виготовляти виріб за схемою.
Інструменти та матеріали: гачки для плетіння обраних виробів, нитки, ножиці.
• — повітряна петля (петля підйому); — півстовпчик;∩ — глуха петля;+ — стовпчик
без накиду.
Першим кроком
до в'язання гачком є вміння правильно тримати гачок і нитку та виконувати першу
петлю.
Домашнє завдання: за наведеним прикладом або за власним задумом виготовити виріб плетений
гачком. Роботи перевірю при зустрічі. ДЯКУЮ ЗА УРОК)))
Немає коментарів:
Дописати коментар