пʼятниця, січня 22, 2021

 

Добрий день семикласники та восьмикласники!

Ми продовжуємо навчатися в умовах самоізоляції. Для ефективного опрацювання нової теми, виконуте всі зазначені завдання послідовно, працюйте сумлінно, сконцентруйте увагу на тому предметі, який зараз виконуєте. Нагадую, у разі виходу з дистанційного навчанна, всі роботи мають бути в зошитах або на окремих аркушах відповідно оформлених. Бажаю Вам терпіння та наснаги! Усім бажаю здоров*я

Виконану роботу надсилати на електронну адресу 
olgaola410@gmail.com або в Вайбері 0957750199  

П*ЯТНИЦЯ  22.01.2021

                              09.00                              7-Б ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

                              10.00                              7-А ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

Тема: « Культура Русі-України в другій половині 11 – першій половині 12 столітті»

Опрацювати параграф 13 с. 74 – дати вивчити. За кожним із напрямків скластиперелік надбань кожної галузі культури на основі прослуханого аудіо за посиланням  https://www.youtube.com/watch?v=0O47cRHzMI0

                                                                 П*ЯТНИЦЯ  22.01.2021

                              11.00                              8-А ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

                              13.00                              8-Б ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

Тема: «Від Переяславського договору до Андрусівського перемир*я»

Опрацювати параграф 25 . Обрати і скласти історичний портрет історичної постаті цього періоду (Ю. Хмельницький, П.Тетеря, І.Брюховецький). Дати відповідь на запитання: «Чому Андрусівське перемир*я завдало важкого удару по Україні» письмово. 

                         Виховна година" День Соборності України" 



 Український інститут національної пам'яті пропонує вважати 2016-й Роком Державності України. 2016 року Україна відзначає 25-річчя нинішньої державності. 24 серпня 1991 року прийнято Акт проголошення незалежності України, який українці схвалили на референдумі 1 грудня. Ця подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності. Утім, історики цілком справедливо відзначають, що 24 серпня 1991 року насправді відбулося відновлення державної незалежності України. 
Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в одну державу. 

1. 22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки 1918 року та Акт Злуки українських земель рівно через рік – 1919-го.

 2. Українська Народна Республіка – перша українська держава у ХХ ст., а 24 серпня 1991 року відбулося фактично не здобуття, а відновлення незалежності.

 3. Українська Народна Республіка першою серед нових держав у Східній Європі проголосила незалежність – раніше, ніж три країни Балтії, Польща та Чехія.

 4. Проголошення Соборності УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року є історичним актом об’єднання українських земель в єдину державу. Саме ці події, а не приєднання Західної України до СРСР 1939 року, є підставовими для історії новітнього українського державотворення.

 5. Українська незалежність була повалена більшовиками внаслідок «гібридної війни»: невизнання наявності своїх військ на території УНР, створення маріонеткових проросійських «республік» та підтримка антиукраїнських повстанських рухів.

 6. Національна єдність є не тільки базовою цінністю, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії. Для того, щоб відстояти УНР, українцям забракло єдності та національного усвідомлення.

 7. Акт Злуки був не випадковим явищем, а наслідком і вершиною об’єднавчого руху, що тривав від середини ХІХ ст. на українських землях, що були в складі різних держав.

 8. Незалежність і соборність є запорукою виживання Української державності. Втрата Україною незалежності у результаті більшовицької окупації у довготерміновій перспективі призвела до мільйонних втрат від Голодомору, репресій та війн.

 9. Сьогодні бійці в зоні АТО так само відстоюють не лише незалежність, а й соборність України, як і їхні попередники майже 100 років тому. Важливо проаналізувати і врахувати помилки минулого: брак національної єдності на початку ХХ ст., брак досвіду і містечковість інтересів тодішніх українських керманичів призвели до втрати української державності.

 10. Сьогодні, коли маємо українські території, непідконтрольні українській владі, День Соборності – це привід нагадати, що Крим та Донеччина – це Україна.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Історія України 7 класи

7-Б, 7-А на 25.03

Завдання на 25.03.2020 Тема:Галицько-Волинська держава за Данила Романовича та його нащадків 1.       Опрацювати § 20 2.       В...